Matbu Evrak

ANA SAYFA Matbu Evrak


KATEGORİLERMatbu evraklar ciltli matbu evraklar ve ciltsiz matbu evraklar olmak üzere farklı gruplara ayrılmaktadır. Matbu evrak tasarımları müşterinin talep ve isteklerine uygun şekilde basılmakta ve boyut tercihi de yine müşteri tarafından belirlenmektedir. Yine müşterinin talebi doğrultusunda matbu evraklar matbaa firması tarafından ciltlenerek teslim edilebilmektedir. Ciltleme işlemleri genel olarak çok sayfalı dökümanlara uygulanmaktadır. Ciltli matbu evraklar ile ciltsiz matbu evraklar arasında fiyat değişim gösterirken genel olarak basılan sayfa sayısına göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır.

rong>Matbu Evrak Çeşitleri

Sürekli formlar, arşiv dosyaları, sipariş fişleri, kantar fişleri, imza klasörleri, adisyon, yaprak formlar, yazışma evrakları, hazır format dilekçeler, katılım belgeleri, personel dosyaları, kurumsal sertifikalar, teslim tesellüm evrakları, dekont, avans makbuzu, ciltli ve ciltsiz defter çeşitleri, izin belgesi ve yırtılmaz özellikte uzun ömürlü evrak zarfları matbaalar tarafından en sık basılan matbu evraklar arasında yer almaktadır. Dilerseniz bir önceki evrak numunesini matbaaya göstererek evrak basımında bire bir aynı tasarımı bastırmanız da mümkündür. Matbu evraklarda cilt işlemi ise genel olarak özel dosyalar, bilgi fişleri, imza klasörleri ve özel kayıt defterine uygulanmaktadır. Cilt işlemi için matbaalar ek ücret talebinde bulunabilmektedir.

Matbu Evrak Basımında Önemli Detaylar

Matbu evraklarda maliye ile anlaşmalı belgelerde cilt ve sıra numarası oldukça önemlidir. Bu nedenle basıma verdiğiniz siparişlerinizde sıra numarası verirken ve basımdan sonra matbaadan evrak teslim alırken sıra ve cilt numarasını kontrol etmek büyük önem taşımaktadır.         Matbu evrak basımı son ana bırakılmamalı özellikle resmi evraklarda basım işlemi son 3 cilt kala sipariş edilmelidir.  Matbu evraklarda tasarım matbaa tarafından da gerçekleştirilebilmektedir. Her türlü matbu evrak basımı gerçekleştirmekte olan matbaalarda firmaların yönetim işlemlerini kolaylaştırmak ve işlerin daha kolay bir şekilde takip edilmesini sağlamak hedef edilmektedir. Matbu evraklar özel istek doğrultusunda otokopi kağıt kullanarak da basılabilmektedir. Matbu evraklarda tutkallı cilt, perforajlı cilt ve ciltsiz düz baskı uygulaması yapılabilmektedir. Baskı işleminde önce istediğiniz modeli belirterek önceden fiyat almak çok daha faydalı olacaktır. Çünkü basım işlemlerinde fiyat ürün özelliklerine göre değişim gösterebilmektedir.

 

 

DEVAMINI OKU ...

Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

whatsapp