Promosyon Ürünleri

ANA SAYFA Promosyon Ürünleri


KATEGORİLERİşletmeler uygun fiyatlı maliyet ile tasarlamış oldukları promosyon ürünleri hedef kitleye dağıtarak hem daha fazla müşteri kazanmayı hedeflemekte hem de satışın artmasına katkı sağlayarak daha çok kişi tarafından duyulmayı amaç edinmektedir. Günümüzde pek çok firma matbaa tarafından promosyon ürünlere kendi logo ve tasarımını bastırarak daha fazla müşteri toplamayı hedeflemektedir. En sık tercih edilen ve en uygun fiyatlı basıma sunulan promosyon ürünleri ise; kalem, silgi, ajanda, seramik kupalar, çanta, anahtarlık, kalemlik, cüzdan, termos ve tekstil &u

uml;rünleridir. Bu ürünler üzerine uygulanan baskı sayesinde firma reklamını yaparak daha çok akılda kalmakta ve daha fazla müşteri kitlesine erişim sağlamaktadır.

Promosyon Ürünlerinin Amacı Nedir?

Promosyon ürünlerinin amacı firmaların daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlayarak satış gücünü desteklemektir. Promosyon ürünleri firmanın daha çok satış yapmasına nasıl destek oluyor kısa bir örnek ile açıklayacak olursak; tanıtım amaçlı dağıtılan promosyon ürünlerin yanı sıra satışçıların daha fazla ürün satmasını destekleyen promosyonlar da vardır. Müşterinin belirli bir ürün alması durumunda verilen promosyon ürünlerde müşteriye daha fazla satış yapılmakta ve müşteri satın almış olduğu ürün karşısında hediye verilen promosyon ürünle firma müşteri memnuniyetini de kazanmaktadır.

Promosyon Ürünlerde Baskı Yöntemleri

Promosyon ürünlerde baskı yöntemleri ürün çeşidine göre değişim göstermektedir. Tampon baskı, lazer baskı, serigrafi baskı, UV baskı ve kabartma baskı türleri promosyon ürünlere uygulanmakta olan baskı yöntemleri arasında yer almaktadır.

Tampon baskı: Genel olarak plastik, cam, seramik ve ahşap malzemelere uygulanmakta olan bir baskı yöntemidir.

Lazer baskı: Lazer ışığı yansıtılarak gerçekleştirilmekte olan bu baskı türü genel olarak cam, metal, deri ve ahşap ürünlere uygulanmaktadır.

Serigrafi Baskı: Diğer baskı türlerinin uygulanamadığı en zor yüzeylerde bile rahatlıkla uygulanabilen bir baskı yöntemidir. Kalıp kullanılarak uygulanan baskı yönteminde metal, taş, kumaş ve cam gibi her yüzeye baskı uygulaması yapılabilmektedir.

UV Baskı: Oldukça dayanıklı bir baskı olan UV baskılar su ve güneş ışınlarından asla etkilenmeyen kaliteli bir baskı türüdür.

Kabartma: Genel olarak deri yüzeylere kalıplar ile uygulanarak basılmaktadır. 

DEVAMINI OKU ...

Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

whatsapp