KATEGORİLERFolyo Baskı Nedir?

Folyo günümüzde dijital baskı yapmak için kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Malzeme arkası yapışkanlı olup PVC tarzında bir baskı malzemesidir. Folyonun sık tercih edilmesinin nedeni başka hiçbir malzeme gerekmeden her türlü yüzeye yapışabilir olmasından kaynaklıdır. Günlük alanda birçok yerde karşımıza çıkar. En son reklam sektöründe de folyo kullanılmaya başlandı. Digital baskı sayesinde hazırlanan bu teknik genelde mağaza vitrinlerinde karşımıza çıkar. Örneğin indirim, kampanya yazıları folyo ile

yapılır. Digital baskı sayesinde hazırlanan bu yazılar aynı zamanda görsellikte taşıyabiliyor. İstediğiniz renk ve desenlerde hazırlanabilen folyo baskı birçok yüzeyde kullanılır.

Folyo Çeşitleri Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Normal Folyo:

Normal folyo cam vitrinlerinde ve cephelerde kullanılır. Genelde yönlendirme yapmak amaçlı hazırlanır.

Cast Folyo:

Girintisi, çıkıntısı olan yüzeylerde ve araç kaplamalarında sıcak hava uygulaması ile kullanılan cast folyo, üzerine de laminasyon kullanıldığı zaman uzun süre kullanılabilir.

Şeffaf Folyo:

Şeffaf folyo digital baskı yöntemi ile hazırlanır. Ters baskı yapılarak hazırlanan folyo yapıştırılarak uygulanır.

İç Mekan Folyo

İç mekanlarda kullanılan folyoların ilk olarak sağlık açısından zararsız olmasına dikkat edilmektedir çünkü insan ile temaslı ürünlerdir. Bu nedenle kullanılan ürünleri su bazlı boyalar ile hazırlanmasına dikkat edilmeli. Su bazlı boyalar insan sağlığına zarar vermeyen boyalardır.

İç mekanlarda kullanılan bu folyolar genelde tanıtım, reklam yapmak için kullanılır. Hedef kitleyi çekmek için kullanılan iç mekan folyoları dekoratif olarak hazırlanır. Burada dikkat edilmesi gereken özellik ise yazılan yazı baskılara kesinlikle su teması bulunmamalı. Aksi durumda boya akma özelliğine sahip olup yazılar kaybolacaktır.

Dış Mekan Folyo

Dış mekanlarda kullanılacak olan folyoların dayanaklı olmasına dikkat edilmelidir. Yağmur, kar, güneş ve rüzgara dayanaklı olması gerekir. Bu nedenle solvent bazlı boyalar kullanılarak hazırlanır. Bu folyolar daha büyük boyutlarda hazırlanabilir.

Uzun yıllar kullanabileceğiniz bu folyo oldukça maliyeti düşük bir ürün olup, size reklam yapmada yardımcı olur.

Folyo baskı konusunda matbaatik baskıdan yardım alarak kaliteli ürünler elde edebilirsiniz. Reklam yapmanın en iyi yollarından olan folyo baskı kısa sürede teslim edilir.

DEVAMINI OKU ...

Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

whatsapp