Kutu Çeşitleri

ANA SAYFA Kutu Çeşitleri


KATEGORİLERKutu çeşitleri baskılı ve baskısız olarak farklı modellere ayrılmaktadır. Baskılı kutu modellerinde dilediğiniz yazı ve baskı uygulamasını kutunun üzerine matbaa yardımı olarak uygulatmanız mümkündür. Baskı uygulamalarında seçilen tasarımlar kutunun boyutuna ve büyüklüğüne göre değişim gösterebilmektedir. Firmalar genel olarak satmış oldukları ürünü koyabilmek için karton kutuların üzerine kendi logo tasarımlarını, unvanlarını ve iletişim bilgilerini bastırmakta ve bu sayede firmasının reklamını gerçekleştirerek adının çok daha

kişi tarafından duyulmasını hedeflemektedir. Günümüzde baskı uygulaması yapılmakta olan pek çok kutu modeli ve kutu boyutu bulunmaktadır. Firmalar kendi sunmuş olduğu ürün ve hizmet durumuna göre bir boyut belirleyerek kutunun üzerine baskı işlemi uygulatabilmektedir.

Kutu İmalatında Baskı İşlemleri

Kutu çeşitleri baskılı özel tasarım hizmetleri ile kişiselleştirilebilme özelliğine sahiptir. Kapaklı kutu, kapaksız kutu, taslama kutu, kraft kutu, hediyelik kutu ve metal kutu gibi pek çok kutu çeşidi bulunmaktadır. Tüm bu kutu modellerine matbaa tarafından baskı işlemleri uygulanabilmektedir. Kutu baskı fiyatları ise kutunun tipi, büyüklüğü, uygulanan baskı işlemi ve adete göre değişim gösterebilmektedir.

Kutu baskı işlemlerinde firmanın iletişim bilgileri ve unvanı anlaşılabilir bir yazı tipi tercih edilerek uygulanmalıdır. Anlaşılır ve büyük olarak tercih edilen yazı tipleri hem daha çok ilgi çekecek hem de daha hoş bir görünüm sergileyecektir. Hediye kutu modellerinde ise yazının yanı sıra kutu üzerine resim baskısı da tasarlanarak uygulanabilmektedir.

Özel Kutu Tasarımı

Matbaalar firmaların talep ve istekleri doğrultusunda özel kutu basımı gerçekleştirebilmektedir. Kutuların modeli ve kalitesi tamamen firmanın seçimine bağlı olarak tasarlanmaktadır. Özel kesim, yapıştırma ve özel kağıt uygulamaları ile kutular tek bir gözden oluşabileceği gibi özel talep doğrultusunda bölmeli olarak da tasarlanabilmektedir. Özellikle internet sitesi üzerinden satış hizmeti sunan giyim firmaları kartondan tasarlanan kutu modellerine kendi markasının baskısını yaptırarak reklamını gerçekleştirmekte ve firmasının adının pek çok kişi tarafından duyulmasını ve görülmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra gıda firmaları da paket servis işlemlerinde karton kutuları tercih etmekte ve ürünlerini karton kutu içerisine koyarak servis yapmaktadır.

DEVAMINI OKU ...

Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

whatsapp