Düğün Davetiyesi Nasıl Yazılır?

ANA SAYFA BLOG Düğün Davetiyesi Nasıl Yazılır?Düğün Davetiyesi Nasıl Yazılır?

Düğünlerde en önemli detaylardan biri de düğün davetiyesidir. Farklı model ve tasarımlarda basıma sunulmakta olan düğün davetiyeleri gelişen teknoloji ile birlikte artık kişiye özel tasarım ve resimlere de yer vermeye başladı. Düğün davetiyeleri evlenecek olan çiftler için büyük bir özen ve titizlik ile seçilirken çok büyük anlamlar taşıdığı için oldukça özel bir anıdır. Düğün davetiyelerinde tasarımın şıklığı ve zarifliği kadar davetiye içerisinde yer almakta olan yazı da büyük önem taşımaktadır. Peki düğün davetiyesi nasıl yazılır? Binlerce tasarım arasından zor bir karar verip düğün davetiyesinin model ve tasarımına karar verdikten sonra sıra içinde yer almakta olan yazıya geliyor.  Düğün davetiyesine yazılacak olan notun kısa, öz ve aynı zamanda kulağa hoş gelmesi büyük önem taşımakta. Güzel davet sözü seçildikten sonra ise davetiye üzerinde yer almakta olan adres ve iletişim bilgilerinin doğru yazılması da büyük önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra aile ve evlenecek olan çiftlerin isim ve soy isimlerinin de davetiye üzerinde doğru bir şekilde belirtilmesi önemlidir.

Düğün Davetiyesinde Özel Notlar

Düğün davetiyesi üzerinde yer almakta olan adres ve telefon bilgileri davetlilerin doğru yeri bulabilmesi açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra davetliler için özel bir not yazılacak ise davetiyenin alt kısmına dikkat çekici bir yazı karakteri ile belirtilebilmektedir.  Genel olarak davetiyelerin özel not bölümüne düğünün saat aralığı, kına bilgisi, yemekli olacak ise yemek verilecektir bilgisi ve davetiyenin kaç kişi için geçerli olduğu gibi bilgiler ilave edilmektedir. Davetiyelerde yer almakta olan iletişim bilgisinde aktif kullanılan bir numaranın yazılması düğün yerini bulamayan ya da düğünün saatini bilmeyen kişilerin sorabilmesi açısından önemlidir.

Düğün Davetiyesi Baskı Fiyatları

Düğün davetiyelerinde baskı fiyatı matbaa firmalarına göre değişim gösteriyor olsa da davetiyelerde genel olarak basım adedine göre ve davetiyenin özelliklerine göre fiyat değişim göstermektedir. Standart bir davetiyenin yanı sıra özel davetiye seçimleri daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. Kişiselleştirilmiş baskı tasarımlarının yanı sıra farklı ve özel tasarım modellerine, kağıt kalitesine ve zarf modellerine göre fiyat değişebilmektedir.


Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

whatsapp