Kartvizit Nasıl Tasarlanır?

ANA SAYFA BLOG Kartvizit Nasıl Tasarlanır?Kartvizit Nasıl Tasarlanır?

Kartvizit bir firmanın, kişinin iletişim adreslerinin yer aldığı, imza niteliğini taşıyan ufak karttır. İletişim bilgileri arasında telefon numarası, ad-soyad, firma adresi, fax numarası, mail adresi bulunur. Bunun için tasarım sonrası mutlaka adres ve iletişim bilgilerinin doğruluğu kontrol edilerek baskıya gönderilmeli.

Tasarıma gelince kartvizit tasarımı iyi bir imaj yaratabilmek için oldukça önemli yere sahip. Bunun için ilk olarak mesleğinize özel bir tasarım bulmanızda fayda var. Bazı meslekler özel tasarımlar içeren kartvizitlere sahip olmalı. Mimar, dekorasyon, güzellik salonu gibi mesleklerin özel tasarlanmış kartvizitler yapması ilk bakışta meslek kimliğinizi ortaya koyacaktır. Klasik kartvizitler ise hukuk, avukat, öğretmen, muhasebe gibi alanlarda sık tercih edilir. Daha sade ve öz kartvizitlerdir. Yani her mesleğe ayrı bir tasarım kartvizit yapılabilir. birçok seçenek arasında tercih etme şansına da sahipsiniz.

Kartvizit modellerine ve tasarımlarına göre farklı baskı seçenekleri olan, yazı stilleri, arka fon rengi, kağıt türü bulunur. Özellikle tasarım yapılırken kullanılan renklerin bir birine uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. aynı zamanda akılda kalıcı güzel tasarımlar yapmanız, mesleğinize uygun tasarımlara yer vermenizde fayda var.

Kartvizitlerde kalıcı özelliği sağlamak amacı ile kullanılan selefon kaplama tercih edilebilir. Selefon kaplama kullanıldığında ürün daha uzun süre kalıcı ve yazıları silinmeden muhafaza edilebilir. Genelde kalın kağıtlarda yapılması tercih edilir. İnceye uygulanmaz. Selefonda kendi alanında ikiye ayrılır. Mat olanı ve parlak olanı var.

Ofset baskıda hazırlanan kağıtların kalıcı ve daha parlak olabilmesi için lak baskıda uygulanmalıdır.

Kartvizit farklı boyutlara da yer veriyor. Bunları tercih etmek size bağlı kalır. Her seçtiğiniz +1 özellik kartvizite renk ve canlılık katarken, maliyetini de artırabilir.

Tasarım işlemleri tamamlanana baskı ön inceleme yapıldıktan sonra baskıya gönderilmesinde fayda var. Özellikle adres ve kişisel bilgiler 2 kez kontrol edilip, yanlış yazılmamalı. Aksi durumda baskı işlemi sonrası kağıtlar basıldığı için geri dönüş sağlanamaz.


Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

whatsapp