Teknolojinin günden güne hızlı bir şekilde gelişim göstermesi baskı hizmetlerinde de pek çok yeniliklere yol açmaya devam ediyor. Dijital baskı hizmeti sunmakta olan matbaalar, özellikle işletmelerin ürün tanıtım, promosyon ve reklam hizmetlerinde büyük rol üstlenirken, uygun fiyatlı ve kaliteli baskı hizmeti sunarak markaların ön plana çıkmasını sağlıyor. Dijital baskı uygulaması genel olarak naylon ve kumaş üzerine gerçekleştirilmektedir. Örneğin; bayrak, branda ve afiş gibi reklam ürünlerinin basımında kullanılan dijital baskı tekniğinden yararlanılmaktadır. Dijital baskının daha kaliteli ve daha dayanıklı olması nedeni ile baskı uygulanan ürünler dış ortamda da rahat bir şekilde kullanılmakta ve ürünlerde hiçbir bozulma durumu söz konusu olmamaktadır.

Dijital Baskı Kullanım Alanları

Dijital Baskı hem iç hem de dış mekan ürünlerinde tercih edilebilmektedir. Matbaa tarafından hazırlanmakta olan tasarımlar istenilen ürün üzerine dijital baskı uygulaması ile hızlı bir şekilde basılabilmektedir.  Dijital baskı uygulamaları günümüzde afiş, branda, bayrak ve poster gibi ürünler üzerine daha sık şekilde uygulanarak reklam ve marka tanıtımı gibi amaçlar doğrultusunda sıklıkla kullanılmaktadır. Tabela, afiş, araç giydirme, reklam panosu ve cephe kaplama gibi dış mekanlara uygulanabileceği gibi aynı zamanda takvim, ajanda, broşür ve el ilanı gibi pek çok ürün üzerine de dijital baskı uygulaması yapılabilmektedir.

Dijital Baskı Uygulamasının Avantajları

Dijital baskı uygulamasında müşterilere uygun fiyat ile kaliteli baskı hizmeti sağlanmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte her gün daha fazla gelişen baskı tekniklerinde baskı işlemi dijital baskı ile hem kaliteli hem hızlı hem de daha düşük maliyet ile baskı seçeneklerini sunmaktadır. Esnek ve kaliteli baskı tekniği ile pek çok ürüne baskı hizmeti sunmakta olan dijital baskı uygulaması birkaç saat içerisinde baskının hazır olmasını sağlamaktadır. Dijital baskı uygulamalarındaki en büyük avantaj düşük maliyetler ile hızlı ve başarılı baskı tekniği olmasıdır. Günümüzde pek çok kişi işletmelerinin reklam ve tanıtımlarında dijital baskı tekniğinden yararlanarak düzenlemekte olduğu reklamlar ile hem daha fazla satış yapmakta hem de daha fazla müşteri portföyüne erişim sağlamaktadır. Dijital baskı fiyatları ise baskı türüne göre değişim göstermektedir.


Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

whatsapp