Tabelalar tüm sektörde faaliyet göstermekte olan işletmeler için büyük önem taşımaktadır. İşletmenin logo ve unvanının yer almakta olduğu tabelalar en önemli reklam araçlarından biridir. Günümüzde pek çok tabela sistemi bulunmaktadır. Işıklı ve ışıksız olmak üzere farklı şekillerde üretime sunulmakta olan tabelalar müşterilerin ilgisini çekmek için oldukça etkilidir. Genel olarak dış mekanlarda kullanıma sunulan tabelalar her türlü hava koşuluna dayanıklı olarak üretilmekte, hem yazın hem de kışın hiçbir şekilde hava koşullarından olumsuz bir şekilde etkilenmemektedir.

Tabela Çeşitleri Nasıldır?

İşletmelerin en önemli reklam kaynaklarından biri olan, müşterinin ilgisini çekmek için kullanılan tabelalar ışıklı pleksi tabela, ışıklı alüminyum tabela, ışıklı krom (paslanmaz) tabela, ışıklı kompozit tabela, ışıklı vinil germe tabela, neon tabela, çatı ve cephe tabelası ve led tabela sistemi olmak üzere pek çok farklı şekilde üretilebilmektedir.

Led tabelalar genelde iç mekanlarda müşterinin dikkatini çekebilmek adına kullanılırken dış mekanlarda da yine dikkat çekici özelliği ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Tabela Seçiminde Dikkat

Müşterinin ilgisini çekebilmek adına tabela seçiminin doğru yapılması büyük önem taşımaktadır. Bir tabela ne kadar ilgi çekici ve gösterişli olur ise o kadar dikkat çeker ve müşteri toplar. Günümüzde en sık kullanılan tabelalar ışıklı tabelalardır. Özellikle hava karardığında iş yeriniz kapalı dahi olsa ışıklı tabela sayesinde hedef kitlenin ilgisini kolay bir şekilde çekebilmek mümkündür. İç mekanlarda kullanılmakta olan yönlendirme tabelalarında da yine karşı tarafın ilgisini çekebilmek adına ışıklı, neon ya da led tabelalara yer verilmektedir. Tabela seçiminde amaç müşterinin ilgisini çekmek olduğu için tabelanın gösterişli, sağlam ve kaliteli malzemelerden üretilmesi büyük önem taşımaktadır. Tabela seçimi yaparken ürünün fiyatından çok kullanılan malzemenin kalitesine özen göstermek çok daha faydalı olacaktır. Yaz ve kış aylarında dışarıda kalan tabelaların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için bu oldukça önemlidir. Rengi solan, yazıları sökülen ve yıpranmış görünen bir tabela ile müşterinin dikkatini çekmek imkansız olduğu gibi işletmenizin imajı da düşünülürse bu konu gerçekten hassas bir seçim gerektirmektedir.

 

 


Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

whatsapp